Čištění peří

Jak provádíme čištění peří ?

Čištění peří provádíme parou ve stroji určeném k tomuto účelu. Při čištění peří prochází komorou, která zbavuje peří hrubých nečistot, úlomků apod.

Čištění peří pomocí přípravku Stříbroaktiv

Čištění peří parou a přípravkem STŘÍBROAKTIV, který je nejmodernější hygienickou úpravou proti roztočům a plísním i jiným alergenům a zápachu v péřové náplni. Stříbrné ionty působí již na buněčné úrovni. Ničí membrány mikrobů a bakterií, narušuje jejich buněčné dělení a deaktivuje buněčnou výměnu mezi nimi..

Zbaví se peří roztočů a nečistot?

Ano zbaví. Poté se vypere horkou parou pomocí přípravku Stříbroaktiv (dlouhodobá ochrana proti plísním, roztočům a bakteriím) a suší se infrazářiči. Po vyčištění je peří odmaštěné, nadýchané a svěží.

Zakázky čištění peří zpracováváme individuálně.

Čištění oděvů a kůží zajišťujeme dle symbolů uvedených na výrobku. Praní prádla a mandlování patří též do kompletního servisu o Vaše prádlo. Klademe důraz při čištění peří na osobní přístup ke každému klientovi.

Máte zájem o čistění peří ?

Podívejte se na náš ceník služeb v rámci čištění peří.

Za jak dlouho je potřeba opět provést čištění peří?

Takto kvalitně vyčištěné peří vydrží doslova roky, další čištění je potřeba provést nejdříve za 5 let. To je obrovská výhoda oproti umělým dekám, které nepohlcují vlhkost a jsou doslova rájem pro roztoče.

Čistění peří neprovádějte nikdy sami

Čištění peří rozhodně nedoporučujeme prát doma. Jednak byste potřebovali pračku, která má náplň minimálně 6 kg a je se sušičkou, ale i tak je velká pravděpodobnost, že by se peří nenávratně poničilo, začalo by se cuckatět a odpad by zůstal stále uvnitř. Navíc při nedostatečném vysušení by začalo zapáchat. Proto důvěřujte specialistům, kteří se dlouhodobě zabývají a provádějí čištění peří profesionálně.

Profesionální čistírny- které působí v oblasti čištění peří využívají různé technologie určené pro různé stupně znečištění a druhy peří. Existují 3 druhy technologií na čištění peří:

  • suchá cesta – používá se na málo znečištěné peří a sypek,
  • pára – na střední znečištění,
  • mokrá cesta – na velmi znečištěné peří a sypek.

Vhodnou technologii vždy vybírá čistírna a to podle stavu peří a sypku.